Aktualności

WYSTAWA TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Ilustracja do informacji: WYSTAWA TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 27 listopada 2019r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz odbył się wernisaż prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne podczas przeprowadzonej we wrześniu Olimpiadzie Rękodzieła Artystyczno-Użytkowego.
Na wystawie zgromadzono prace z kategorii plastyka, florystyka, stolarstwo, krawiectwo i robótki ręczne oraz fotografie prac w kategorii ceramika i gastronomia.Ekspozycja została zaaranżowana w barwnej stylistyce bajkowego ogrodu, którego motywy przewijają się także w tematach prac.
Na wernisażu wystawy, którą otworzyła dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu Anna Kwiecińska, pojawili się uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu wraz z kadrą oraz uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzyrzeczu.
Miłe słowa do przybyłych skierowała gospodyni obiektu dyrektor Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury Ewelina Izydorczyk-Lewy, która zapewniła o gotowości wspierania takich inicjatyw również w przyszłości.
Patronat medialny objął Przekrój Lokalny reprezentowany przez redaktora Lecha Malinowskiego.
Celem wystawy jest promocja twórczości osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym. Prace są pełne pasji, wyobraźni, a także precyzji i kunsztu. Powstały przy wielkim zaangażowaniu twórców, którzy musieli pokonać własne ograniczenia i słabości wynikające z niepełnosprawności. Temu celowi służy również wydany folder zawierający prace oraz informacje dotyczące przebiegu tegorocznej Olimpiady.
Wystawę można oglądać do końca roku w gościnnych murach naszej Biblioteki.
Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków PFRON przyznanych w drodze konkursu ofert przez Zarząd Województwa Lubuskiego.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania ekspozycji
 
Organizatorzy Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem koło terenowe w Międzyrzeczu
Warsztat Terapii Zajęciowej i Dom Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: 2019.11.27 - wernisaż prac z Olimpiady Rękodzieła Artystyczno-Użytkowego (9)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: lubuskie.pl - Portal Województwa Lubuskiego
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Regionalny Biuletyn Informacji Publicznej
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: Narodowy Fundusz Zdrowia
 • Baner: Szpital Międzyrzecki
 • Baner: InfoCar
 • Baner: Urząd Ochrony Danych Osobowych
 • Baner: NGO.PL - organizacje pozarządowe
 • Baner: Fanpage - Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie międzyrzeckim
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Międzyrzeczu
.
Baner: Baner górny - WartaBaner: Baner górny - Głębokie_plażaBaner: Baner górny - Głębokie_stacjaBaner: Baner górny - Zamek_1