Aktualności

Letnie atrakcje w Domu Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Letnie atrakcje w Domu Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Międzyrzeczu tak jak pozostałych mieszkańców naszego miasta i kraju obowiązuje wiele ograniczeń wynikających z panującej sytuacji epidemiologicznej. Zgodnie z rekomendacjami, konsultując sytuację na bieżąco z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Międzyrzeczu stosuje się wiele procedur mających minimalizować zagrożenie zakażeniem koronawirusem podopiecznych i pracowników.
Pomimo ograniczeń kadra jednak stara się tak zorganizować działania, aby aktywizować podopiecznych  i zmniejszać dyskomfort wynikający z wymaganych środków bezpieczeństwa.
W pracowniach terapeutycznych i wokół Domu odbywają się zajęcia wykorzystujące różnorodne metody i techniki. Mieszkańcy są angażowani codziennie w gry i zabawy na świeżym powietrzu dla utrzymania formy i wzmacniania kondycji.
Od miesiąca dużą popularnością cieszy się konkurs kroków, do którego przystąpiła spora grupa „piechurów”, dziarsko maszerujących wokół obiektu, aby osiągnąć jak najlepsze miejsce w prowadzonym rankingu. Poza prestiżem i wzrostem formy, podopiecznych motywują nagrody przewidziane dla uczestników zadania.
Na terenie placówki organizowane jest także grillowanie oraz pląsy i zabawy przy muzyce.
Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności podejmuje się także aktywności poza placówką. Podopieczni biorą udział w specjalnie dla nich zorganizowanych seansach filmowych w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Pod opieką terapeutów osoby niepełnosprawne wychodzą na spacery oraz uczestniczą w pieszych i rowerowych wycieczkach do lasu, nad rzekę, w miejsca atrakcyjne przyrodniczo, ale mniej uczęszczane przez ludzi.
Atrakcją lata był udział uczestników Warsztatu i mieszkańców Domu w projekcie z obszaru turystyki i krajoznawstwa współfinansowanym ze środków Powiatu Międzyrzeckiego, który przeprowadzono we współpracy z międzyrzeckim kołem terenowym Polskiego Towarzystwem Walki z Kalectwem. Była to już II edycja projektu pn „Nasza okolica – naszą pasją”, dzięki któremu osoby niepełnosprawne mogły poznawać arkana turystyki konnej. Celem zadania było promowanie aktywnych form wypoczynku w oparciu o lokalne walory turystyczne powiatu międzyrzeckiego, rozwijanie bezpośredniego kontaktu z przyrodą poprzez poznawanie atrakcyjnych zakątków naszego powiatu, promowanie turystyki konnej, jako formy o oddziaływaniu terapeutycznym, popularyzowanie aktywności i zachowań prozdrowotnych, a także nauka bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania w obcowaniu ze zwierzętami, w poszanowaniu środowiska naturalnego. W pobliskim Sierczynku, pod okiem certyfikowanych instruktorów podopieczni skorzystali z dobrodziejstw hipoterapii. Poznawali także walory przyrodniczo-krajobrazowe okolicy, spacerowali, piekli kiełbaski przy ognisku. Kontakt z naturą, relacje z przyjaznymi zwierzętami stanowiły świetne wytchnienie i pozwoliły nieco zapomnieć o niełatwej codzienności.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • 03-09-2020
 • Baner: lubuskie.pl - Portal Województwa Lubuskiego
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Regionalny Biuletyn Informacji Publicznej
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: Narodowy Fundusz Zdrowia
 • Baner: Szpital Międzyrzecki
 • Baner: IPK - Internetowe Konto Pacjenta
 • Baner: InfoCar
 • Baner: Urząd Ochrony Danych Osobowych
 • Baner: NGO.PL - organizacje pozarządowe
 • Baner: Fanpage - Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie międzyrzeckim
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Międzyrzeczu
 • Baner: Nieodpłatna Pomoc Prawna
 • Baner: Lokalny Portal Edukacji Prawnej
.
Baner: Baner górny - WartaBaner: Baner górny - Głębokie_plażaBaner: Baner górny - Głębokie_stacjaBaner: Baner górny - Zamek_1