Informacje

Dni Otwarte

Ilustracja do informacji: Dni Otwarte W dniach 23 i 24 kwietnia 2018 roku w szkołach realizujących zadania w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie międzyrzeckim", odbyły się Dni otwarte mające na celu przybliżenie uczniom szkół gimnazjalnych oferty edukacyjnej oraz zainteresowanie podjęciem nauki w naszych szkołach.
Przebieg dni otwartych realizowano w następujący sposób:
 • Centrum Kształcenia zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu
1) Technikum nr 1
Dni otwarte odbyły się pod hasłem: „HOLLeWOOD”.
23 kwietnia 2018 r. do szkoły przyjechali uczniowie trzecich klas gimnazjum z Przytocznej, Trzciela, Brójec, Bledzewa i Pszczewa.
24 kwietnia w Dniach Otwartych uczestniczyli uczniowie klas trzecich gimnazjum ze szkół międzyrzeckich. Uczniowie i ich opiekunowie powitani zostali na palcu przed szkołą.
Uczniowie Technikum nr 1 przygotowali wiele niespodzianek. Podzieleni na grupy gimnazjaliści wykonywali zadania w różnych salach lekcyjnych, poznawali szkołę i uczestniczyli w zabawie, dzięki której zdobyli wiele informacji na jej temat.W Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery otrzymali ulotki, materiały o zawodach, podanie, kwestionariusz. Dla uczniów i opiekunów przygotowano poczęstunek.
Inne punkty programu Dni Otwartych to spotkania z uczniami przy szkolnym Radiu Wa-Ra (wywiady) i w Bistro Nomik, a także udział w sesjach zdjęciowych z uczniami Technikum, którzy w czasie Dni Otwartych wcielili się w role najsłynniejszych bohaterów filmowych.
Uczniowie obejrzeli krótki program artystyczny – występ szkolnego kabaretu.Na zakończenie spotkania w szkole, otrzymali nagrody i gadżety.
Dni Otwarte w Technikum nr 1 cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas trzecich, którzy chętnie włączyli się do zaproponowanej zabawy przygotowanej przez Zespół ds. promocji szkoły i uczniów wszystkich klas technikum.
2) Technikum nr 2
Podczas dni otwartych szkołę odwiedzili trzecioklasiści z gimnazjów z Bledzewa, Przytocznej, Pszczewa, Trzciela, Brójec oraz Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 z Międzyrzecza. Uczniowie mieli możliwość poznania pełnej oferty edukacyjnej szkoły, zwiedzenia pracowni zawodowych, zobaczenia zajęć praktycznych monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i fryzjerów. Mogli też uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez pracowników Wydziału Informatyki, Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, z którym szkoła współpracuje. Gimnazjaliści uczestniczyli czynnie w warsztatach informatycznych: spawali światłowody, zaciskali przewody RJ 45, obsługiwali kamerę obrotową. Na warsztatach logistycznych organizowali proces transportowy, układali ładunek w skrzyni ładunkowej. Mieli też możliwość zapoznać się z warsztatem pracy technika budownictwa – zasadą działania niwelatorów i laserowych mierników. Atrakcje dla naszych gości przygotowali też żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu, którzy zaprezentowali sprzęt wojskowy KTO Rosomak, broń strzelecką, RPG, moździerz i granatniki. Gimnazjaliści sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie na strzelnicy przy użyciu karabinku ASG, obserwowali też szkolenie z musztry prowadzonej przez kapitana Grola. Zainteresowani mogli też sprawdzić znajomość języka angielskiego – rozwiązując quiz internetowy.
W tym roku również zaprezentowali się pracodawcy przyjmujący uczniów klas zawodowych na praktyki – był to zakład Tokarstwo-ślusarstwo Wiesławy Ślusarek ( zawód: operator obrabiarek skrawających) , Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów "PUBR" Sp. z o.o.(zawód :betoniarz- zbrojarz) oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców.
Dużo zabawy było na konkursie zawodoznawczym, gdzie należało dopasować narzędzie do zawodu nauczanego w naszej szkole. Prawie każdy mylił czerpak murarski z patelnią!
 • Zespół szkół nr 2 w Trzcielu
Dnia 24 kwietnia 2018 roku młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu odwiedziła Zespół Szkół nr 2 w Trzcielu. Nauczyciel Rafał Grabowski wraz z nauczycielami zawodów przedstawili pełną ofertę szkoły zachęcając uczniów do kontynuowania nauki w różnych zawodach takich jak fryzjer, ślusarz, elektryk, kucharz. Zostało przedstawione odwiedzającym, że w szkole można jednocześnie zdobywać umiejętności teoretyczne i praktyczne. Młodzież zwiedziła klasy i bardzo dobrze wyposażone pracownie z których uczniowie korzystają podczas nauki zawodu, dzięki którym będą mogli podnosić swoje kwalifikację, a co za tym idzie zdobyć dobrze płatną i satysfakcjonującą pracę.
 
Mamy nadzieję, ze młodzież szkół gimnazjalnych podejmie naukę w szkołach realizujących zadania w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie międzyrzeckim".
 
Katarzyna Szerszeniów
Powiatowy konsultant, doradca zawodowy
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • 09-05-2018
 • Baner: lubuskie.pl - Portal Województwa Lubuskiego
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Regionalny Biuletyn Informacji Publicznej
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: Narodowy Fundusz Zdrowia
 • Baner: Szpital Międzyrzecki
 • Baner: InfoCar
 • Baner: Urząd Ochrony Danych Osobowych
 • Baner: NGO.PL - organizacje pozarządowe
 • Baner: Fanpage - Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie międzyrzeckim
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Międzyrzeczu
.
Baner: Baner górny - WartaBaner: Baner górny - Głębokie_plażaBaner: Baner górny - Głębokie_stacjaBaner: Baner górny - Zamek_1