Informacje

III Edycja Targów Zawodowych MŁODZIEŻ-EDUKACJA-PRACA

Ilustracja do informacji: III Edycja Targów Zawodowych MŁODZIEŻ-EDUKACJA-PRACA W dniu 28 marca br. już po raz trzeci Powiat Międzyrzecki uczestniczył w Targach Edukacji i Pracy. Targi zostały zorganizowane wspólnie z Młodzieżowym Centrum Kariery i Szkołą Podstawową nr 6 w Międzyrzeczu w ramach projektu ”Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie międzyrzeckim”.
Wśród zaproszonych gości była Pani Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty oraz Pani Anna Pławiak-Mowna Prodziekan Wydziału Informatyki UZ, dyrektorzy placówek edukacyjnych z terenu powiatu, Dyrektor PUP w Międzyrzeczu, przedstawiciele gmin.
Targi otworzyła Agnieszka Olender Starosta Międzyrzecki i zaprosiła wszystkich do zapoznania się z ofertą wystawców.
Głównym założeniem targów jest pokazanie oferty edukacyjnej dla młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu jak i województwa. Swoją ofertę zaprezentowały szkoły dla, których powiat jest organem prowadzącym a także te które są objęte wsparciem projektowym (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzyrzeczu oraz Zespół Szkół Nr 2 w Trzcielu). Ponadto swój wachlarz ofert edukacyjnych przedstawiły szkoły ze Zbąszynka, Trzcianki, Sulęcina, Skwierzyny, Rogozińca, Bobowicka oraz Liceum Ogólnokształcące z Międzyrzecza. Swoją ofertę przedstawiły również uczelnie wyższe. Zaprezentował się Uniwersytet Zielonogórski, który jest partnerem projektu, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., Akademia Morska ze Szczecina. Na tragach nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych, przedsiębiorców, agencji HR oraz instytucji rynku pracy.
Na stoiskach można było dowiedzieć się o kierunkach kształcenia w danej szkole, a także zobaczyć prezentowane materiały dydaktyczne, którymi dysponuje placówka, obejrzeć wykonane samodzielnie prace oraz skosztować kulinarnych specjałów. Do skorzystania z bazy edukacyjnej zachęcali również sami uczniowie, przekonując potencjalnych kandydatów do wyboru właśnie ich szkoły. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży kończącej w tym roku szkolnym edukację cieszyła się oferta zaprezentowana przez służby mundurowe (wojsko, służba więzienna, policja).
Łącznie na targach zaprezentowało się 44 wystawców, a odwiedziło je ponad 650 osób.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • 01-04-2019
 • Baner: lubuskie.pl - Portal Województwa Lubuskiego
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Regionalny Biuletyn Informacji Publicznej
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: Narodowy Fundusz Zdrowia
 • Baner: Szpital Międzyrzecki
 • Baner: InfoCar
 • Baner: Urząd Ochrony Danych Osobowych
 • Baner: NGO.PL - organizacje pozarządowe
 • Baner: Fanpage - Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie międzyrzeckim
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Międzyrzeczu
.
Baner: Baner górny - WartaBaner: Baner górny - Głębokie_plażaBaner: Baner górny - Głębokie_stacjaBaner: Baner górny - Zamek_1