- AKTUALNOŚCI
- KONTAKTY
-
POWIAT
- Charakterystyka i położenie
- Historia Powiatu
- Mapa Powiatu
- Turystyka
- Symbole Powiatu
- Władze Powiatu
- Dyżury samorządowe
- Jednostki organizacyjne
- Powiatowe służby i inspekcje
- Nieodpłatna pomoc prawna
- Inwestycje
- Organizacje pozarządowe
- Zdrowie
- Oświata
- Kultura
- Honorowy, Zasłużony Obywatel Powiatu Międzyrzeckiego
-
STAROSTWO
-
Wydziały
- Audytor Wewnętrzny
- Biuro Informatyki
- Biuro Prawne
- Biuro Zarządu i Rady
- Powiatowy Rzecznik Konsumentów
- Stanowisko ds. zarządzania kryzysowego
- Wydział Architektury i Budownictwa
- Wydział Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji
- Wydział Finansów
- Wydział Geodezji i Katastru
- Biuro Gospodarki Nieruchomościami
- Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej
- Wydział Komunikacji i Dróg
- Wydział Ochrony Środowiska
- Wydział Organizacyjny
- Biuro Rzeczy Znalezionych
- Ochrona danych osobowych
- Kodeks etyki
-
Wydziały
- MULTIMEDIA
-
PROJEKTY
- Projekty
- Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Międzyrzeckim
- Utworzenie nowych miejsc przedszkolnych dla dzieci z obszaru Gminy Międzyrzecz w tym wsparcie dla przedszkola prowadzonego przez Powiat Międzyrzecki
- Termomodernizacja obiektów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: warsztatów szkolnych, budynku kotłowni, budynku szkoły wraz z salą gimnastyczną przy ul. Marcinkowskiego oraz sali gimnastycznej przy ul. Libelta 4 w Międzyrzeczu
- Poprawa warunków edukacyjnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu
- Cyfrowy Powiat
- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
- CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Informacje
Otwarcie pracowni gastronomicznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym
W dniu 8 lutego 2019 roku miało miejsce otwarcie nowo wyposażonej pracowni gastronomicznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.
Obecnie w Powiecie Międzyrzeckim realizowany jest projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie międzyrzeckim”. w ramach Osi priorytetowej 8 Nowoczesna Edukacja. Działanie 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego - projekty realizowane poza formuła ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w części współfinansowanej przez EFS.
Dzięki realizacji projektu możliwe było doposażenie pracowni w nowoczesny sprzęt i meble. W otwarciu udział wzięli Pani Starosta Agnieszka Olender, Pani Zofia Plewa Wicestarosta, Koordynator projektu Pani Agnieszka Banak, Dyrektor SOSW w Międzyrzeczu Pani Arletta Stachecka oraz uczniowie kształcący się w zawodzie kucharza.
W roku 2017 doposażona została pracownia ze środków unijnych w materiały dydaktyczne. Zestaw szkoleniowy jest niezbędny do przeprowadzenia zajęć praktycznych w pracowni przygotowujących uczniów do zdania kwalifikacji T.6. „Sporządzanie potraw i napojów oraz do przeprowadzenia części praktycznej kursu zdrowego żywienia - carving”. Na 10 stanowisk zakupiono drobny sprzęt AGD, zastawę stołową, drobne narzędzia kuchenne oraz zestaw sztućców na każde stanowisko. Koszt wyposażenia stanowiska wyniósł 2.630,00zł. W roku 2018 z pieniędzy projektowych zakupiono meble oraz sprzęt AGD (lodówkę, zmywarkę, 4 kuchenki elektryczne, 2 grille elektryczne na kwotę 11.097zł, oraz meble z blatem granitowym, które kosztowały 32.529,81zł. Koszt doposażenia pracowni gastronomicznej wyniosła ok 70.000,00 zł. Do końca trwania projektu planuje się jeszcze doposażyć pracownie w materiały dydaktyczne na kwotę ok. 40.000,00 zł, a w roku 2019 uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz rozpoczną kurs zdrowego żywienia - carving.
Uczestnicy spotkania byli pod ogromnym wrażeniem doposażenia pracowni i wszyscy zgodnie przyznali, że uczniowie będą mogli kształcić się w nowoczesnych warunkach co podniesie atrakcyjność kształcenia i doskonalenia umiejętności.