- AKTUALNOŚCI
- KONTAKTY
-
POWIAT
- Charakterystyka i położenie
- Historia Powiatu
- Mapa Powiatu
- Turystyka
- Symbole Powiatu
- Władze Powiatu
- Dyżury samorządowe
- Jednostki organizacyjne
- Powiatowe służby i inspekcje
- Nieodpłatna pomoc prawna
- Inwestycje
- Organizacje pozarządowe
- Zdrowie
- Oświata
- Kultura
- Patronat Starosty Międzyrzeckiego
- Honorowy, Zasłużony Obywatel Powiatu Międzyrzeckiego
-
STAROSTWO
-
Wydziały
- Audytor Wewnętrzny
- Biuro Informatyki
- Biuro Prawne
- Biuro Zarządu i Rady
- Powiatowy Rzecznik Konsumentów
- Stanowisko ds. zarządzania kryzysowego
- Wydział Architektury i Budownictwa
- Wydział Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji
- Wydział Finansów
- Wydział Geodezji i Katastru
- Biuro Gospodarki Nieruchomościami
- Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej
- Wydział Komunikacji i Dróg
- Wydział Ochrony Środowiska
- Wydział Organizacyjny
- Biuro Rzeczy Znalezionych
- Ochrona danych osobowych
- Kodeks etyki
-
Wydziały
- MULTIMEDIA
-
PROJEKTY
- Projekty
- Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Międzyrzeckim
- Utworzenie nowych miejsc przedszkolnych dla dzieci z obszaru Gminy Międzyrzecz w tym wsparcie dla przedszkola prowadzonego przez Powiat Międzyrzecki
- Termomodernizacja obiektów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: warsztatów szkolnych, budynku kotłowni, budynku szkoły wraz z salą gimnastyczną przy ul. Marcinkowskiego oraz sali gimnastycznej przy ul. Libelta 4 w Międzyrzeczu
- Poprawa warunków edukacyjnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu
- Cyfrowy Powiat
- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
- CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Aktualności
Edukacja bez granic
„Edukacja bez granic” to działanie w ramach projektu „Umiejętności tworzą możliwości”, który realizowany jest ze środków KPO przez Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze.
Celem działania „Edukacja bez granic” jest wsparcie i promocja uczenia się przez całe życie, czyli tzw. edukację pozaformalną i nieformalną w małych, lokalnych społecznościach województwa lubuskiego, która prowadzona jest (czasami nieświadomie) przez lokalne organizacje społeczne. Chcemy wspierać te działania i pomagać w ich rozwijaniu na szerszą skalę. Chcemy wspomóc i promować tworzenie kultury uczenia się przez całe życie wśród społeczności lokalnych również poprzez uświadamianie społeczeństwu, jakie możliwości i korzyści płyną ze stałego nabywania umiejętności i podnoszenia kwalifikacji oraz kompetencji.
Wsparcie kierujemy do organizacji, społeczników, animatorów kultury i edukacji działających w lubuskich wioskach i miastach, którzy prowadzą lub chcą prowadzić szeroko rozumiane działania edukacyjne poza systemem szkolnym.
Odbiorcy naszej oferty to min. LGD (lokalne grupy działania), KGW (koła gospodyń wiejskich), OSP (ochotnicze straże pożarne), pozostałe stowarzyszenia, fundacje i spółdzielnie socjalne działające lokalnie, które angażują lub chcą się angażować w działania edukacyjne w danej społeczności. Odbiorcami naszego wsparcia mogą być także ośrodki kultury, uniwersytety ludowe, uniwersytety trzeciego wieku, społecznicy działający w obszarze edukacji poza szkolnej i wiele innych podmiotów. Praktycznie każdy, kto ma pomysł na ofertę edukacyjną dla mieszkańców danej społeczności lokalnej.
Oferowane przez nas wsparcie, jest działaniem „szytym na miarę” , czyli ma odpowiadać na konkretne potrzeby związane z działaniem proedukacyjnym danej organizacji i społeczności. Może to być zatem wsparcie czysto promocyjne (promocja działań czy lokalnych liderów edukacji pozaformanej i nieformalnej), ale też eksperckie, organizacyjne, czy potencjalnie nawet również finansowe, nad czym pracujemy i być może już za chwilę okaże się to możliwe. Jednak konkretne wsparcie danego działania ustalone zostanie po konsultacjach z daną organizacją jak w/w.
Zatem zachęcamy i zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 68 4565631, adresem email: r.wesolowski@wup.zgora.pl oraz poprzez profil AKCJA EDUKACJA NA FB www.facebook.com/akcjaedukacjawup , gdzie można znaleźć bieżące informacje o działaniach.