- AKTUALNOŚCI
- KONTAKTY
-
POWIAT
- Charakterystyka i położenie
- Historia Powiatu
- Mapa Powiatu
- Turystyka
- Symbole Powiatu
- Władze Powiatu
- Dyżury samorządowe
- Jednostki organizacyjne
- Powiatowe służby i inspekcje
- Nieodpłatna pomoc prawna
- Inwestycje
- Organizacje pozarządowe
- Zdrowie
- Oświata
- Kultura
- Honorowy, Zasłużony Obywatel Powiatu Międzyrzeckiego
-
STAROSTWO
-
Wydziały
- Audytor Wewnętrzny
- Biuro Informatyki
- Biuro Prawne
- Biuro Zarządu i Rady
- Powiatowy Rzecznik Konsumentów
- Stanowisko ds. zarządzania kryzysowego
- Wydział Architektury i Budownictwa
- Wydział Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji
- Wydział Finansów
- Wydział Geodezji i Katastru
- Biuro Gospodarki Nieruchomościami
- Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej
- Wydział Komunikacji i Dróg
- Wydział Ochrony Środowiska
- Wydział Organizacyjny
- Biuro Rzeczy Znalezionych
- Ochrona danych osobowych
- Kodeks etyki
-
Wydziały
- MULTIMEDIA
-
PROJEKTY
- Projekty
- Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Międzyrzeckim
- Utworzenie nowych miejsc przedszkolnych dla dzieci z obszaru Gminy Międzyrzecz w tym wsparcie dla przedszkola prowadzonego przez Powiat Międzyrzecki
- Termomodernizacja obiektów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: warsztatów szkolnych, budynku kotłowni, budynku szkoły wraz z salą gimnastyczną przy ul. Marcinkowskiego oraz sali gimnastycznej przy ul. Libelta 4 w Międzyrzeczu
- Poprawa warunków edukacyjnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu
- Cyfrowy Powiat
- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
- CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Aktualności
Nasza okolica - naszą pasją
Lato to pora umożliwiająca korzystanie z walorów natury, w które obfituje powiat międzyrzecki.
W tym okresie przeprowadzony został projekt „Nasza okolica – naszą pasją” promujący wśród osób z niepełnosprawnościami aktywność na świeżym powietrzu. W zadaniu wzięli udział uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu.
Dobrym sposobem na oderwanie się od zgiełku codzienności łączącym wysiłek fizyczny z relaksem na łonie natury jest kajakowanie. W czerwcu wodniacka grupa przepłynęła z Zamostowa, Jeziorem Długim, Jeziorem Chycina, Strugą Jeziorną, Zalewem Bledzewskim, rozlewiskiem Obry do przepustu rurowego potocznie zwanego Mostem Bieruta.
Pogoda dopisała, trasa urzekała bogactwem roślinności i ptactwa wodnego.
Lipiec przywiódł uczestników projektu do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (Pniewo) oraz kolejki ogrodowej w Nietoperku. Zwiedzanie obiektu, przejażdżka drezyną, ciekawe opowieści przewodnika – o militariach, ale także o nietoperzach, dostarczyły mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Pobyt w agroturystyce w Nietoperku pozwolił na poznanie wspaniałego dzieła, wykonanego przez pasjonata kolejnictwa – torowisko, kolejka z wagonikami, miniatury stacji kolejowych, elementy architektury i przyrody. Przejazd kolejką wywołał wiele radości, podróżnicy mogli poczuć się jak w bajkowej krainie. W urokliwym otoczeniu, na ognisku został przygotowany wspólny posiłek.
W sierpniu czekała kolejna atrakcja – wizyta w stadninie koni w Sierczynku oraz w pobliskim gospodarstwie. Uczestnicy projektu pod opieką wykwalifikowanych instruktorów odbyli zajęcia z hipotertapii. Pielęgnacja i karmienie zwierząt, jazda konna, ćwiczenia z przyborami na koniu to ulubione aktywności naszych uczestników. Atrakcyjna krajobrazowo i przyrodniczo okolica zachęcała do spacerów i odkrywania malowniczych zakątków.
Dzięki projektowi osoby z niepełnosprawnościami mogły skorzystać z wartościowych form spędzania czasu wzmacniających ciało, rozwijających wrażliwość i wyposażających w wiedzę o najbliższej okolicy.
Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków własnych Powiatu Międzyrzeckiego przyznanych w ramach konkursu ofert na realizację zadania w obszarze turystyki i krajoznawstwa.
Zrealizowało je koło terenowe Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz WTZ i DPS w Międzyrzeczu.