- AKTUALNOŚCI
- KONTAKTY
-
POWIAT
- Charakterystyka i położenie
- Historia Powiatu
- Mapa Powiatu
- Turystyka
- Symbole Powiatu
- Władze Powiatu
- Dyżury samorządowe
- Jednostki organizacyjne
- Powiatowe służby i inspekcje
- Nieodpłatna pomoc prawna
- Inwestycje
- Organizacje pozarządowe
- Zdrowie
- Oświata
- Kultura
- Patronat Starosty Międzyrzeckiego
- Honorowy, Zasłużony Obywatel Powiatu Międzyrzeckiego
-
STAROSTWO
-
Wydziały
- Audytor Wewnętrzny
- Biuro Informatyki
- Biuro Prawne
- Biuro Zarządu i Rady
- Powiatowy Rzecznik Konsumentów
- Stanowisko ds. zarządzania kryzysowego
- Wydział Architektury i Budownictwa
- Wydział Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji
- Wydział Finansów
- Wydział Geodezji i Katastru
- Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej
- Wydział Komunikacji i Dróg
- Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami
- Wydział Organizacyjny
- Biuro Rzeczy Znalezionych
- Ochrona danych osobowych
- Kodeks etyki
-
Wydziały
- MULTIMEDIA
-
PROJEKTY
- Projekty
- Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Międzyrzeckim
- Utworzenie nowych miejsc przedszkolnych dla dzieci z obszaru Gminy Międzyrzecz w tym wsparcie dla przedszkola prowadzonego przez Powiat Międzyrzecki
- Termomodernizacja obiektów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: warsztatów szkolnych, budynku kotłowni, budynku szkoły wraz z salą gimnastyczną przy ul. Marcinkowskiego oraz sali gimnastycznej przy ul. Libelta 4 w Międzyrzeczu
- Poprawa warunków edukacyjnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu
- Cyfrowy Powiat
- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
- CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Informacje
Praktyki i staże dla nauczycieli kształcenia zawodowego w przedsiębiorstwach
W miesiącach lipcu i sierpniu 2017 r. 44 uczniów, odbyło staże i praktyki u przedsiębiorców i pracodawców. W praktykach/stażach brali udziału uczniowie trzech szkół objętych wsparciem w projekcie tj. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Trzcielu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzyrzeczu. Staż odbywali uczniowie w zawodach: kucharz 4osoby, informatyk 17 osób, technik organizacji reklamy- 5 osób, technik ekonomista - 5 osób, fryzjer - 4 osoby, technik logistyk - 9 osób. Po zakończeniu stażu/praktyki w wymiarze nim 150 godzin, uczniom otrzymali stypendium stażowe, a przedsiębiorcom zrefundowano koszty realizacji stażu/praktyki.Wskaźnik na rok 2017 został osiągnięty.
W miesiącu lipcu ogłoszono przetarg na doposażenie pracowni zawodowych i doradztwo zawodowe w szkołach objętych projektem. Po rozstrzygnięciu zamówienia publicznego doposażone zostały następujące pracownie: Firma symulacyjna - technik ekonomista na kwotę: 63.830,90zł, wydatek 32 Doposażenie pracowni- technik organizacji reklamy na kwotę: 54.685,50zł, wydatek 34 Doposażenie pracowni IT - informatycznej na kwotę: 77.789,30zł, wydatek 39. Koszt doposażenia pracowni technik budownictwa na kwotę: 4.120,50zł, wydatek 42. Laboratorium sprzętowe CISCO - technik informatyk -zestaw szkoleniowy na kwotę: 30.518,76zł. Łączny koszt dofinansowania pracowni szkół objętych wsparciem wynosi 230.944,96 zł.
Obecnie trwa procedura przetargowa na doposażenie Szkolnego Punktu Informacji i Kariery (SPINKA) w szkołach oraz biura powiatowego konsultanta. W bieżącym roku w pomoce dydaktyczne zostanie doposażona pracownia fryzjerska w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Trzcielu, pracownia gastronomiczna Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Międzyrzeczu oraz pracownie budowlane w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu.