- AKTUALNOŚCI
- KONTAKTY
-
POWIAT
- Charakterystyka i położenie
- Historia Powiatu
- Mapa Powiatu
- Turystyka
- Symbole Powiatu
- Władze Powiatu
- Dyżury samorządowe
- Jednostki organizacyjne
- Powiatowe służby i inspekcje
- Nieodpłatna pomoc prawna
- Inwestycje
- Organizacje pozarządowe
- Zdrowie
- Oświata
- Kultura
- Patronat Starosty Międzyrzeckiego
- Honorowy, Zasłużony Obywatel Powiatu Międzyrzeckiego
-
STAROSTWO
-
Wydziały
- Audytor Wewnętrzny
- Biuro Informatyki
- Biuro Prawne
- Biuro Zarządu i Rady
- Powiatowy Rzecznik Konsumentów
- Stanowisko ds. zarządzania kryzysowego
- Wydział Architektury i Budownictwa
- Wydział Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji
- Wydział Finansów
- Wydział Geodezji i Katastru
- Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej
- Wydział Komunikacji i Dróg
- Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami
- Wydział Organizacyjny
- Biuro Rzeczy Znalezionych
- Ochrona danych osobowych
- Kodeks etyki
-
Wydziały
- MULTIMEDIA
-
PROJEKTY
- Projekty
- Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Międzyrzeckim
- Utworzenie nowych miejsc przedszkolnych dla dzieci z obszaru Gminy Międzyrzecz w tym wsparcie dla przedszkola prowadzonego przez Powiat Międzyrzecki
- Termomodernizacja obiektów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: warsztatów szkolnych, budynku kotłowni, budynku szkoły wraz z salą gimnastyczną przy ul. Marcinkowskiego oraz sali gimnastycznej przy ul. Libelta 4 w Międzyrzeczu
- Poprawa warunków edukacyjnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu
- Cyfrowy Powiat
- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
- CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Aktualności
Letnie atrakcje w Domu Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu
Pomimo ograniczeń kadra jednak stara się tak zorganizować działania, aby aktywizować podopiecznych i zmniejszać dyskomfort wynikający z wymaganych środków bezpieczeństwa.
W pracowniach terapeutycznych i wokół Domu odbywają się zajęcia wykorzystujące różnorodne metody i techniki. Mieszkańcy są angażowani codziennie w gry i zabawy na świeżym powietrzu dla utrzymania formy i wzmacniania kondycji.
Od miesiąca dużą popularnością cieszy się konkurs kroków, do którego przystąpiła spora grupa „piechurów”, dziarsko maszerujących wokół obiektu, aby osiągnąć jak najlepsze miejsce w prowadzonym rankingu. Poza prestiżem i wzrostem formy, podopiecznych motywują nagrody przewidziane dla uczestników zadania.
Na terenie placówki organizowane jest także grillowanie oraz pląsy i zabawy przy muzyce.
Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności podejmuje się także aktywności poza placówką. Podopieczni biorą udział w specjalnie dla nich zorganizowanych seansach filmowych w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Pod opieką terapeutów osoby niepełnosprawne wychodzą na spacery oraz uczestniczą w pieszych i rowerowych wycieczkach do lasu, nad rzekę, w miejsca atrakcyjne przyrodniczo, ale mniej uczęszczane przez ludzi.
Atrakcją lata był udział uczestników Warsztatu i mieszkańców Domu w projekcie z obszaru turystyki i krajoznawstwa współfinansowanym ze środków Powiatu Międzyrzeckiego, który przeprowadzono we współpracy z międzyrzeckim kołem terenowym Polskiego Towarzystwem Walki z Kalectwem. Była to już II edycja projektu pn „Nasza okolica – naszą pasją”, dzięki któremu osoby niepełnosprawne mogły poznawać arkana turystyki konnej. Celem zadania było promowanie aktywnych form wypoczynku w oparciu o lokalne walory turystyczne powiatu międzyrzeckiego, rozwijanie bezpośredniego kontaktu z przyrodą poprzez poznawanie atrakcyjnych zakątków naszego powiatu, promowanie turystyki konnej, jako formy o oddziaływaniu terapeutycznym, popularyzowanie aktywności i zachowań prozdrowotnych, a także nauka bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania w obcowaniu ze zwierzętami, w poszanowaniu środowiska naturalnego. W pobliskim Sierczynku, pod okiem certyfikowanych instruktorów podopieczni skorzystali z dobrodziejstw hipoterapii. Poznawali także walory przyrodniczo-krajobrazowe okolicy, spacerowali, piekli kiełbaski przy ognisku. Kontakt z naturą, relacje z przyjaznymi zwierzętami stanowiły świetne wytchnienie i pozwoliły nieco zapomnieć o niełatwej codzienności.