- AKTUALNOŚCI
- KONTAKTY
-
POWIAT
- Charakterystyka i położenie
- Historia Powiatu
- Mapa Powiatu
- Turystyka
- Symbole Powiatu
- Władze Powiatu
- Dyżury samorządowe
- Jednostki organizacyjne
- Powiatowe służby i inspekcje
- Nieodpłatna pomoc prawna
- Inwestycje
- Organizacje pozarządowe
- Zdrowie
- Oświata
- Kultura
- Patronat Starosty Międzyrzeckiego
- Honorowy, Zasłużony Obywatel Powiatu Międzyrzeckiego
-
STAROSTWO
-
Wydziały
- Audytor Wewnętrzny
- Biuro Informatyki
- Biuro Prawne
- Biuro Zarządu i Rady
- Powiatowy Rzecznik Konsumentów
- Stanowisko ds. zarządzania kryzysowego
- Wydział Architektury i Budownictwa
- Wydział Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji
- Wydział Finansów
- Wydział Geodezji i Katastru
- Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej
- Wydział Komunikacji i Dróg
- Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami
- Wydział Organizacyjny
- Biuro Rzeczy Znalezionych
- Ochrona danych osobowych
- Kodeks etyki
-
Wydziały
- MULTIMEDIA
-
PROJEKTY
- Projekty
- Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Międzyrzeckim
- Utworzenie nowych miejsc przedszkolnych dla dzieci z obszaru Gminy Międzyrzecz w tym wsparcie dla przedszkola prowadzonego przez Powiat Międzyrzecki
- Termomodernizacja obiektów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: warsztatów szkolnych, budynku kotłowni, budynku szkoły wraz z salą gimnastyczną przy ul. Marcinkowskiego oraz sali gimnastycznej przy ul. Libelta 4 w Międzyrzeczu
- Poprawa warunków edukacyjnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu
- Cyfrowy Powiat
- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
- CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Aktualności
Konferencja podsumowująca projekt
Otwarcia konferencji dokonał starosta międzyrzecki, Grzegorz Gabryelski, a ogólne założenia przedstawiła Halina Pilipczuk - naczelnik Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji.
Projekt był realizowany od 1 sierpnia 2013 r. do 31 lipca 2015 r. Wsparciem objętych było 17 placówek. Wartość projektu wyniosła 445 615 zł. Projekt to pilotaż nowego modelu systemu doskonalenia nauczycieli i zewnętrznego wspomagania szkoły, jaki będzie obowiązywał od 1 stycznia 2016 r. Sto dwadzieścia powiatów w Polsce wdrażało ten nowy model doskonalenia.
Na potrzeby realizacji tych działań Ośrodek Rozwoju Edukacji z Warszawy wprowadził dwie nowe funkcje: Koordynatora Sieci Współpracy i Samokształcenia i Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji ( SORE). Ewelina Białuga i Patrycja Leonciuk – Frelichowska to Koordynatorki Sieci Współpracy i Samokształcenia w naszym powiecie a Grażyna Fedoruk i Beata Bilińska to SORE.
Starosta podziękował paniom za zaangażowanie podczas realizacji projektu. Szczegółowe założenia projektu i sposób realizacji zostały omówione bardzo dokładnie przez koordynatorki i SORE. Uczestnicy obejrzeli filmy promujące realizację projektu w Pszczewie i Wierzbnie. Podsumowania działań dokonały: Halina Banaszkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Pszczewie i Katarzyna Śmigiel, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzbnie.
Podczas konferencji odbył się wykład trenera wiodącego, Aleksandra Pawlickiego z grupy Trampolina na temat ”Jak motywować moich nauczycieli”.
Całość projektu prowadziła koordynatorka, Agnieszka Banak, księgowość Małgorzata Ficner – Surdy, a Katarzyna Hegenbarth z ramienia Wydziału Edukacji, Spraw Społecznychi Promocji zajmowała się organizacją projektu.
Projekt był finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Projekt spełnił oczekiwania beneficjentów i został pozytywnie oceniony.