- AKTUALNOŚCI
- KONTAKTY
-
POWIAT
- Charakterystyka i położenie
- Historia Powiatu
- Mapa Powiatu
- Turystyka
- Symbole Powiatu
- Władze Powiatu
- Dyżury samorządowe
- Jednostki organizacyjne
- Powiatowe służby i inspekcje
- Nieodpłatna pomoc prawna
- Inwestycje
- Organizacje pozarządowe
- Zdrowie
- Oświata
- Kultura
- Patronat Starosty Międzyrzeckiego
- Honorowy, Zasłużony Obywatel Powiatu Międzyrzeckiego
-
STAROSTWO
-
Wydziały
- Audytor Wewnętrzny
- Biuro Informatyki
- Biuro Prawne
- Biuro Zarządu i Rady
- Powiatowy Rzecznik Konsumentów
- Stanowisko ds. zarządzania kryzysowego
- Wydział Architektury i Budownictwa
- Wydział Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji
- Wydział Finansów
- Wydział Geodezji i Katastru
- Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej
- Wydział Komunikacji i Dróg
- Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami
- Wydział Organizacyjny
- Biuro Rzeczy Znalezionych
- Ochrona danych osobowych
- Kodeks etyki
-
Wydziały
- MULTIMEDIA
-
PROJEKTY
- Projekty
- Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Międzyrzeckim
- Utworzenie nowych miejsc przedszkolnych dla dzieci z obszaru Gminy Międzyrzecz w tym wsparcie dla przedszkola prowadzonego przez Powiat Międzyrzecki
- Termomodernizacja obiektów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: warsztatów szkolnych, budynku kotłowni, budynku szkoły wraz z salą gimnastyczną przy ul. Marcinkowskiego oraz sali gimnastycznej przy ul. Libelta 4 w Międzyrzeczu
- Poprawa warunków edukacyjnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu
- Cyfrowy Powiat
- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
- CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Newsbox
XXII Olimpiada Rękodzieła Artystyczno-Użytkowego - Nasza Wspólna Sprawa
W konkurencjach: ceramika, krawiectwo i robótki ręczne, stolarstwo, florystyka i dekoracja wnętrz, plastyka oraz gastronomia uczestniczyło 86 zawodników z 20 ośrodków z całego województwa lubuskiego oraz kilka zespołów z kraju i z Niemiec. Startujący traktują udział w Olimpiadzie bardzo poważnie, angażując w pracę cały swój potencjał i kreatywność, a oczekiwaniu na wyniki i oceny sędziów towarzyszą wielkie emocje. Jest to także okazja to zabawy i wspólnie spędzonego czasu w atmosferze przyjaźni i życzliwości.
Olimpiada to duże przedsięwzięcie i aby stworzyć osobom niepełnosprawnym godne i atrakcyjne warunki do prezentacji swojej twórczości, potrzebna jest współpraca wielu ludzi mających zrozumienie dla problematyki tej grupy społecznej. W Międzyrzeczu jest dobry klimat dla działań promujących dokonania osób niepełnosprawnych oraz idee integracji, o czym świadczy zaangażowanie wielu instytucji publicznych i osób prywatnych na każdym etapie organizacji i realizacji Olimpiady.
Dzięki energii i życzliwości środowiska lokalnego co roku w naszym mieście udaje się stworzyć piękne święto dla ludzi, którym należy się uwaga, wsparcie i zrozumienie.
Olimpiada jest także formą promocji naszego miasta, dlatego chcemy przygotować to spotkanie, tak, aby każdy z gości czuł się u nas dobrze i z niecierpliwością czekał na kolejną edycję.
Bardzo doceniając udzielone wsparcie dziękujemy wszystkim za udział w imprezie oraz za pomoc w jej przygotowaniu i przeprowadzeniu.
W szczególności: płk Grzegorzowi Kaliciakowi i żołnierzom Obrony Terytorialnej, dyrektorowi mjr Radosławowi Jaźwińskiemu i grupie osadzonych z Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu, kierownikowi Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Międzyrzeczu Adamowi Durajczykowi i jego wychowankom, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyrzeczu - Monice Szypszak, dyrektorowi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu - Arturowi Dudzie, dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 6 - Krzysztofowi Marcowi, dyrektorowi Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku w Międzyrzeczu - Grzegorzowi Rydzaniczowi oraz pracownikom Ośrodka.
Ponadto : Pawłowi Jeziorskiemu i pracownikom firmy Tombud, Jackowi Bełzowi – Agencja Usługowa „Duet”, Tomaszowi Kirszensztejnowi i pracownikom Centrum Szkoleniowego Educus, Bogusławowi Glazowi – Salon Medyczny „Active”, ratownikom medycznym pod kierownictwem Mirosława Janza, wolontariuszom diecezji zielonogórsko-gorzowskiej „Caritas” pod opieką Janusza Rutkowskiego.
Olimpiada była współfinansowana ze środków PFRON przyznanych przez Zarząd Województwa Lubuskiego w drodze konkursu ofert oraz ze środków Powiatu Międzyrzeckiego.
Wierzymy, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu w takie przedsięwzięcia jak Olimpiada Rękodzieła Artystyczno-Użytkowa Osób Niepełnosprawnych przyczyniamy się do urzeczywistniania idei integracji, tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka.
wdzięczni za pomoc organizatorzyWarsztat Terapii Zajęciowej i Dom Pomocy Społecznej
oraz koło terenowe Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Międzyrzeczu