- AKTUALNOŚCI
- KONTAKTY
-
POWIAT
- Charakterystyka i położenie
- Historia Powiatu
- Mapa Powiatu
- Turystyka
- Symbole Powiatu
- Władze Powiatu
- Dyżury samorządowe
- Jednostki organizacyjne
- Powiatowe służby i inspekcje
- Nieodpłatna pomoc prawna
- Inwestycje
- Organizacje pozarządowe
- Zdrowie
- Oświata
- Kultura
- Patronat Starosty Międzyrzeckiego
- Honorowy, Zasłużony Obywatel Powiatu Międzyrzeckiego
-
STAROSTWO
-
Wydziały
- Audytor Wewnętrzny
- Biuro Informatyki
- Biuro Prawne
- Biuro Zarządu i Rady
- Powiatowy Rzecznik Konsumentów
- Stanowisko ds. zarządzania kryzysowego
- Wydział Architektury i Budownictwa
- Wydział Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji
- Wydział Finansów
- Wydział Geodezji i Katastru
- Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej
- Wydział Komunikacji i Dróg
- Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami
- Wydział Organizacyjny
- Biuro Rzeczy Znalezionych
- Ochrona danych osobowych
- Kodeks etyki
-
Wydziały
- MULTIMEDIA
-
PROJEKTY
- Projekty
- Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Międzyrzeckim
- Utworzenie nowych miejsc przedszkolnych dla dzieci z obszaru Gminy Międzyrzecz w tym wsparcie dla przedszkola prowadzonego przez Powiat Międzyrzecki
- Termomodernizacja obiektów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: warsztatów szkolnych, budynku kotłowni, budynku szkoły wraz z salą gimnastyczną przy ul. Marcinkowskiego oraz sali gimnastycznej przy ul. Libelta 4 w Międzyrzeczu
- Poprawa warunków edukacyjnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu
- Cyfrowy Powiat
- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
- CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Informacje
Dni Otwarte
Przebieg dni otwartych realizowano w następujący sposób:
- Centrum Kształcenia zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu
1) Technikum nr 1
Dni otwarte odbyły się pod hasłem: „HOLLeWOOD”.
23 kwietnia 2018 r. do szkoły przyjechali uczniowie trzecich klas gimnazjum z Przytocznej, Trzciela, Brójec, Bledzewa i Pszczewa.
24 kwietnia w Dniach Otwartych uczestniczyli uczniowie klas trzecich gimnazjum ze szkół międzyrzeckich. Uczniowie i ich opiekunowie powitani zostali na palcu przed szkołą.
Uczniowie Technikum nr 1 przygotowali wiele niespodzianek. Podzieleni na grupy gimnazjaliści wykonywali zadania w różnych salach lekcyjnych, poznawali szkołę i uczestniczyli w zabawie, dzięki której zdobyli wiele informacji na jej temat.W Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery otrzymali ulotki, materiały o zawodach, podanie, kwestionariusz. Dla uczniów i opiekunów przygotowano poczęstunek.
Inne punkty programu Dni Otwartych to spotkania z uczniami przy szkolnym Radiu Wa-Ra (wywiady) i w Bistro Nomik, a także udział w sesjach zdjęciowych z uczniami Technikum, którzy w czasie Dni Otwartych wcielili się w role najsłynniejszych bohaterów filmowych.
Uczniowie obejrzeli krótki program artystyczny – występ szkolnego kabaretu.Na zakończenie spotkania w szkole, otrzymali nagrody i gadżety.
Dni Otwarte w Technikum nr 1 cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas trzecich, którzy chętnie włączyli się do zaproponowanej zabawy przygotowanej przez Zespół ds. promocji szkoły i uczniów wszystkich klas technikum.
2) Technikum nr 2
Podczas dni otwartych szkołę odwiedzili trzecioklasiści z gimnazjów z Bledzewa, Przytocznej, Pszczewa, Trzciela, Brójec oraz Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 z Międzyrzecza. Uczniowie mieli możliwość poznania pełnej oferty edukacyjnej szkoły, zwiedzenia pracowni zawodowych, zobaczenia zajęć praktycznych monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i fryzjerów. Mogli też uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez pracowników Wydziału Informatyki, Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, z którym szkoła współpracuje. Gimnazjaliści uczestniczyli czynnie w warsztatach informatycznych: spawali światłowody, zaciskali przewody RJ 45, obsługiwali kamerę obrotową. Na warsztatach logistycznych organizowali proces transportowy, układali ładunek w skrzyni ładunkowej. Mieli też możliwość zapoznać się z warsztatem pracy technika budownictwa – zasadą działania niwelatorów i laserowych mierników. Atrakcje dla naszych gości przygotowali też żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu, którzy zaprezentowali sprzęt wojskowy KTO Rosomak, broń strzelecką, RPG, moździerz i granatniki. Gimnazjaliści sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie na strzelnicy przy użyciu karabinku ASG, obserwowali też szkolenie z musztry prowadzonej przez kapitana Grola. Zainteresowani mogli też sprawdzić znajomość języka angielskiego – rozwiązując quiz internetowy.
W tym roku również zaprezentowali się pracodawcy przyjmujący uczniów klas zawodowych na praktyki – był to zakład Tokarstwo-ślusarstwo Wiesławy Ślusarek ( zawód: operator obrabiarek skrawających) , Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów "PUBR" Sp. z o.o.(zawód :betoniarz- zbrojarz) oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców.
Dużo zabawy było na konkursie zawodoznawczym, gdzie należało dopasować narzędzie do zawodu nauczanego w naszej szkole. Prawie każdy mylił czerpak murarski z patelnią!
- Zespół szkół nr 2 w Trzcielu
Dnia 24 kwietnia 2018 roku młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu odwiedziła Zespół Szkół nr 2 w Trzcielu. Nauczyciel Rafał Grabowski wraz z nauczycielami zawodów przedstawili pełną ofertę szkoły zachęcając uczniów do kontynuowania nauki w różnych zawodach takich jak fryzjer, ślusarz, elektryk, kucharz. Zostało przedstawione odwiedzającym, że w szkole można jednocześnie zdobywać umiejętności teoretyczne i praktyczne. Młodzież zwiedziła klasy i bardzo dobrze wyposażone pracownie z których uczniowie korzystają podczas nauki zawodu, dzięki którym będą mogli podnosić swoje kwalifikację, a co za tym idzie zdobyć dobrze płatną i satysfakcjonującą pracę.
Mamy nadzieję, ze młodzież szkół gimnazjalnych podejmie naukę w szkołach realizujących zadania w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie międzyrzeckim".
Katarzyna Szerszeniów
Powiatowy konsultant, doradca zawodowy