.
Baner: Baner górny - WartaBaner: Baner górny - Głębokie_stacjaBaner: Baner górny - Zamek_1

SZCZEPIMY SIĘ

Informacja nt. szczepień w powiecie międzyrzeckim

Ilustracja do informacji: Informacja nt. szczepień w powiecie międzyrzeckim Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powiatu międzyrzeckiego udostępniamy w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje dotyczące procesu szczepień. Kampania na rzecz szczepień przeciw COVID-19 jest koordynowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i wpisuje się w plan działań Narodowego Programu Szczepień
Od 15 stycznia rozpoczęła się rejestracja na szczepienie przeciw COVID -19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast dla osób, które ukończyły 70 lat rejestracja rozpocznie się 22 stycznia. Szczepienia dla tej grupy wiekowej ruszą 25 stycznia. Dalsze grupy wiekowe będą informowane na bieżąco o terminie rejestracji. Rejestracji można dokonać w następujący sposób:
 1. Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię pod numer 989 do zapisu wystarczy numer PESEL. Można to zrobić samodzielnie lub poprzez kogoś z najbliższej rodziny. Podczas rejestracji wybieramy dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Podanie nr telefonu spowoduje, że otrzymamy sms z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie (nie jest to konieczne).
 2. Poprzez e-Rejestrację dostępną na www.pacjent.gov.pl. Aby skorzystać z tego sposobu rejestracji należy posiadać Profil Zaufany. Dla osób 80+ uruchomiono tymczasowy Profil Zaufany, który ważny będzie trzy miesiące. Więcej www.gov.pl/web/cyfryzacja
 3. W wybranym punkcie szczepień.
 4. Poprzez sms
Ponadto od 15 stycznia osoby, które zgłosiły chęć zaszczepienia w wieku 18-69 lat mogą to zrobić poprzez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla danej grupy wiekowej otrzymamy maila. Należy zaznaczyć, że zgłoszenie nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będzie można wtedy, gdy ogłoszone zostaną terminy szczepień dla poszczególnych grup wiekowych i otrzymamy e-skierowanie. E- skierowanie dla określonych grup wiekowych i zawodowych będzie generowane automatycznie i ważne 60 dni. Osoby uprawnione mające kłopoty w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień będą mogły skorzystać z transportu, który zapewnią gminy w zależności od miejsca zamieszkania. Osobami uprawnionymi do dowozu do punktu szczepień są:
 1. osoby niepełnosprawne tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio 1 grupę z w/w schorzeniami;
 2. osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;
 3. osoby powyżej 70 roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.
Punkty szczepień na terenie powiatu międzyrzeckiego zlokalizowane są w następujących miejscach:
 
Gmina Międzyrzecz
 1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „KOLMED” Zespół Lekarza Rodzinnego Maciej Rybacki. Prywatny gabinet Lekarski Maciej Rybacki ul. Chopina 18.
 2. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespołowa Praktyka Lekarzy Rodzinnych „PRO VITA”, ulica Konstytucji 3 Maja 32 tel. 516 294 347.
 3. Szpital Międzyrzecki Sp.z.o.o. ul. Konstytucji 3 Maja 35 (gabinet poradni kardiologicznej) tel. 504 232 398, 724 271 553.
 4. MEDI PLUS Świadczenia Medyczne, Hala Widowiskowo-Sportowa, os. Kasztelańskie 8a, Międzyrzecz, tel. 95 742-69-49
Gmina Skwierzyna
 1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. dr nauk medycznych Radzimira Śmigielskiego sp. z.o.o. ul. Szpitalna 5.
 2. „Przychodnia” sp. z.o.o. ul. Szpitalna 5.
 3. Magdalena Grzesiak EM-MED. ul. Niepodległości 1
Gmina Trzciel
Centrum Medyczna VITA Dariusz Kliszcz ul. Grunwaldzka 7.
 
Gmina Pszczew
Praktyka Lekarska NZOZ Piotr Ryszard Adamski ul. Strażacka 4a.
 
Gmina Przytoczna
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej AL-MED - Alina Bryłka Dziurawiec ul. Główna 1a. tel. 95 749 30 40
Gabinet Lekarza POZ ul. Główna 1 95 749 32 85
 
Gmina Bledzew
Medi -Plus Świadczenia Medyczne Marzena Kucharska ul. Kościuszki 16.
 
W przypadku utworzenia nowych punktów szczepień informacje będą aktualizowane na bieżąco. Na terenie powiatu międzyrzeckiego z transportu skorzystać mogą osoby wymienione w punkcie a i b.
W celu sprawnej organizacji szczepień w każdej gminie powołany został Koordynator ds. szczepień przeciwko COVID-19.
Międzyrzecz - Pan Bogdan Walczak tel. 95 742 69 49 (8.00-14.00)
Skwierzyna - Pan Wojciech Kowalewski tel. 607 787 271
Trzciel - Pani Agnieszka Piotrowska – tel. 95 743 14 24 (8.00-14.00)
Pszczew - Pan Dominik Fryza – tel. 697 200 170
Przytoczna - Pani Justyna Kucharyk tel. 693 955 251 881 939 281
Bledzew - Pan Dawid Dawidowski tel. 666 878 259 (7.00-15.00)
 
Powiatowym Koordynatorem ds. szczepień jest Pani Aldona Gajek 95 742 84 76 (8.00-15.00).
W przypadku jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z Koordynatorami w poszczególnych gminach w zależności od miejsca zamieszkania. Więcej informacji na temat szczepień na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na której znajdziecie Państwo informacje o szczepionce przeciw COVID-19, kwestionariusz pacjenta potrzebny do szczepienia, wypowiedzi ekspertów oraz materiały promocyjne do pobrania.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • 19-01-2021
 • Baner: lubuskie.pl - Portal Województwa Lubuskiego
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Regionalny Biuletyn Informacji Publicznej
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: Narodowy Fundusz Zdrowia
 • Baner: Szpital Międzyrzecki
 • Baner: IKP - Internetowe Konto Pacjenta
 • Baner: Szczepimy się
 • Baner: InfoCar
 • Baner: Urząd Ochrony Danych Osobowych
 • Baner: NGO.PL - organizacje pozarządowe
 • Baner: Projekt - Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Międzyrzeckim
 • Baner: Fanpage - Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie międzyrzeckim
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Międzyrzeczu
 • Baner: Nieodpłatna Pomoc Prawna
 • Baner: @NieodplatnaPomoc · Strona poświęcona edukacji
 • Baner: Lokalny Portal Edukacji Prawnej