- AKTUALNOŚCI
- KONTAKTY
-
POWIAT
- Charakterystyka i położenie
- Historia Powiatu
- Mapa Powiatu
- Turystyka
- Symbole Powiatu
- Władze Powiatu
- Dyżury samorządowe
- Jednostki organizacyjne
- Powiatowe służby i inspekcje
- Nieodpłatna pomoc prawna
- Inwestycje
- Organizacje pozarządowe
- Zdrowie
- Oświata
- Kultura
- Patronat Starosty Międzyrzeckiego
- Honorowy, Zasłużony Obywatel Powiatu Międzyrzeckiego
-
STAROSTWO
-
Wydziały
- Audytor Wewnętrzny
- Biuro Informatyki
- Biuro Prawne
- Biuro Zarządu i Rady
- Powiatowy Rzecznik Konsumentów
- Stanowisko ds. zarządzania kryzysowego
- Wydział Architektury i Budownictwa
- Wydział Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji
- Wydział Finansów
- Wydział Geodezji i Katastru
- Biuro Gospodarki Nieruchomościami
- Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej
- Wydział Komunikacji i Dróg
- Wydział Ochrony Środowiska
- Wydział Organizacyjny
- Biuro Rzeczy Znalezionych
- Ochrona danych osobowych
- Kodeks etyki
-
Wydziały
- MULTIMEDIA
-
PROJEKTY
- Projekty
- Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Międzyrzeckim
- Utworzenie nowych miejsc przedszkolnych dla dzieci z obszaru Gminy Międzyrzecz w tym wsparcie dla przedszkola prowadzonego przez Powiat Międzyrzecki
- Termomodernizacja obiektów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: warsztatów szkolnych, budynku kotłowni, budynku szkoły wraz z salą gimnastyczną przy ul. Marcinkowskiego oraz sali gimnastycznej przy ul. Libelta 4 w Międzyrzeczu
- Poprawa warunków edukacyjnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu
- Cyfrowy Powiat
- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
- CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Informacje
TARGI EDUKACYJNE - FESTIWAL ZAWODÓW
15 listopada 2018 roku, szkoły realizujące zadania w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie międzyrzeckim" wzięły udział w II Targach Edukacyjnych pod hasłem Festiwal zawodów.
Targi odbywały się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Międzyrzeczu i miały na celu promocję międzyrzeckich szkół wśród uczniów kończących w tym roku szkołę podstawową i gimnazjalną. Wśród wystawców znalazły się takie szkoły jak: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu: Technikum nr 1 i technikum nr 2; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzyrzeczu, Zespół Szkół nr 2 w Trzcielu, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Międzyrzeczu oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bobowicku, które prezentowały się profilami i kierunkami oferowanymi w swoich szkołach. były to więc stoiska typowo zawodowe takie jak: fryzjer, kucharz, technik informatyk, technik logistyk, technik spedytor, ślusarz, elektryk, technolog żywienia, rolnik, technik organizacji reklamy, technik weterynarz, technik architektury krajobrazu i wiele innych atrakcyjnych kierunków. Szkoły zorganizowały ciekawe konkursy i atrakcje aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoją ofertę. targi edukacyjne cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród uczniów (liczba odwiedzających przekroczyła 300 osób), tym bardziej ze uczniów na stoiskach wystawienniczych wspierali pracodawcy, którzy służyli fachową wiedzą na temat praktyk i staży zawodowych oraz możliwości podjęcia zatrudnienia po ukończeniu szkoły.
Targi edukacyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i mamy nadzieję, ze przyczyniły się do świadomych wyborów edukacyjnych i zawodowych.
Katarzyna Szerszeniów
powiatowy konsultant, doradca zawodowy